SIA „DAKO” būvmateriālu veikalā ir pieejams plašs produktu un materiālu sortiments, kas ir nepieciešami, lai uzceltu māju un labiekārtotu to. Šajā sarakstā tiek uzskaitītas un aprakstītas tikai galvenās un lielākās preču grupas, taču katrai grupai ir pieejams liels skaits papildproduktu, kas nodrošina materialu uzstādīšanu un tā pilnu funkcionalitāti.

Jūs apkalpos ziņoši konsultanti un profesionāļi, kas uzklausīs Jūsu vajadzības, gaidāmo rezultātu un piedāvās Jums labāko risinājumu, lai visas klienta vajadzības tiktu apmierinātas.

Armatūra

Armatūru parasti iestrādā betona konstrukcijās stiepes un lieces izturības pastiprināšanai. Dzelzsbetonam armatūras sietu lielākoties ražo no rūdīta tērauda, kas nav apstrādāts ar pretrūsas slāni. Šī iemesla dēļ strādājot ar armatūras konstrukcijām ir jāseko līdzi, lai tās būtu pilnībā nosegtas ar betonu. Ārējās vides ietekmē armatūra pastiprināti rūsē. Tā kā rūsa ir apjomīgāka par armatūras stieni, tā sāk drupināt betonu un konstrukcijas izturība pret slodzi sāk strauji kristies. Korekti izveidots armatūras stiegrojums ievērojami palielina konstrukcijas izturību un ilgmūžību.

Mūsu būvmateriālu tirdzniecības veikalā mēs piedāvājam armatūras stieņus, armatūras sietus, kā arī stikla šķiedras armatūras

Bloki

Celtniecības bloki ir mākslīgi veidoti būvelementi, ko pamatā izmanto nesošajās konstrukcijās. Papildus tradicionālajiem māla ķieģeļiem mūsdienās arvien lielāku popularitāti gūst keramzīta, māla un gāzbetona bloki. Keramzīts sastāv no uzputota māla masas, kas lodīšu veidā ir izstrādāta blokos. Gāzbetons sastāv no betona masas, kas uzputota un cietā veidā sagriezta vajadzīgā izmēra blokos. Salīdzinājumā ar parastu betona masu gāzbetonam ir daudz labākas siltuma un skaļumizolācijas īpašības. Bloka sastāvā esošais gaiss ievērojami pazemina izstrādājuma svaru, kas ļauj to daudz vieglāk transportēt un tas mazāk noslogo ēkas nesošās konstrukcijas. Keramzīta bloka īpašības ir ļoti līdzīgas. Abu veidu blokus to porainās struktūras dēļ ir ērti apstrādāt ar parastiem tērauda darbarīkiem.

Mēs klietiem piedāvājam – AEROC, TEXOBLOCK, BUVEMA un LODE’s ražotos blokus, pārsedzes un pārseguma paneļus.

Ķieģeļi

Ķieģelis ir viens no vecākajiem mūsdienu būvmateriāliem pasaulē, kuru pazīst jau vairākus tūkstošus gadu. Mūsdienās ķieģelis joprojām ir starp populārākajiem celtniecības un apdares materiāliem, kuru  izmanto dažādiem būvniecības risinājumiem, pateicoties tā pozitīvajām īpašībām – izturībai, ilgmūžībai, dabiskumam, ugunsizturībai un zemajām ekspluatācijas izmaksām.

Ķieģeļiem ir iespējami astoņi pamatizmēri un tos iedala apdares un celtniecības ķieģeļos, kuri var tikt pakļauti ārējās vides ietekmei kā , lietum, salam un sniegam. Savukārt apdares ķieģeļus iedala caurumotajos un pilnajos ķieģeļos, kurus izmanto vietās (skursteņa galvu, žoga stabu u.c. mūrēšanai), kas pakļautas tiešās atmosfēras iedarbībai.

SIA „DAKO” būvmateriālu veikalā klientiem tiek piedāvāti vietējā ražotāja SIA „LODE” celtniecības, apdares, dūmvadu, krāsns un figurālie ķieģeļi.

Siltumizolācija

Siltumizolācijas slānis ēkā nodrošina iekštelpu termisko neatkarību no apstākļiem ārtelpās. Siltums dabā izplatās trīs veidos- tas var tikt izstarots, pārvadīts un izplatīts konvekcijas ceļā. Mūsu platuma grādos pamatā ir jārūpējas, lai ziemā ēka nezaudētu siltumu un vasarā pārmērīgi neuzsiltu. Tā kā gaiss ir salīdzinoši vājš siltuma vadītājs, tad lielākā daļa siltumizolācijas materiālu sastāv no kādā materiālā ietverta gaisa, kas tam neļauj cirkulēt un apmainīt siltumu. Papildus siltuma izolācijai lielākā daļa no izolējošajiem materiāliem piedāvā arī labu skaņas izolāciju. Daudzi akmens vates un minerālvates produkti sniedz arī ugunsaizsardzību. Industriālos projektos izmantotā tehniskā izolācija spēj izturēt daudzu simtu grādu temperatūras ilgstošu iedarbību un otrā pusē saglabā salīdzinoši zemu temperatūru.

Mūsu piedāvājumā ietilpst šādi siltumizolācijas materiālu produkti:

PAROC akmens vate, ISOVER minerālvate, PAROC fasādes vate, TENAPORS putuplasts, dažādu frakciju keramzīts, tehniskā izolācija un cauruļu izolācija.

Reģipsis

Reģipsis jeb ģipškartons ir loksnēs izstrādāts ģipša un citu materiālu maisījums, kas pārklāts ar papīru. Reģipša plāksnes vēsturiski tika izstrādātas kā ekonomiskākais un ērtākais risinājums nesošo konstrukciju un starpsienu apšuvumam. Ģipškartonam ir teicamas ugunsizturības īpašības, jo tā sastāvā ir kristalizēts ūdens, kas karstuma ietekmē atbrīvojas un neļauj plāksnei degt. Lielāko daļu reģipša plākšņu gan ir rūpīgi jāsargā no mitruma ietekmes, jo porainās struktūras dēļ tās mitrumu uzsūc un strauji sāk drupt. Plāksnes ar mitruma bojājumu pazīmēm ieteicams nekavējoties mainīt, jo slapjam reģipsim ir tendence pelēt. Telpās, kur ir paaugstināts mitrums izmanto mitrumizturīgās reģipša plāksnes, kas ir pārklātas ar speciālu papīru, kas mitrumu atgrūž un neļauj tam uzsūkties loksnē.

Būvmateriālu veikalā SIA „DAKO” klinetam ir pieejami visu veidu reģipši: standarta reģipsis, mitrumizturīgais reģipsis, ugunsizturīgs reģipsis un grīdas reģispsis no NORGIPS.

Jumts

Jumts ir ēkas konstrukcijas augšējās plaknes pārklājs, kas atkarībā no klimata var pildīt dažādas funkcijas. Jumta seguma pamatfunkcija ir pasargāt ēku un tās iemītniekus no laikapstākļu ietekmes. Mūsu platuma grādos jumts galvenokārt pasargā no lietus un sniega.

Jumtam ir ļoti svarīga loma arī ēkas termoregulācijā, tāpēc tā konstrukcijā nepieciešams iestrādāt arī siltumizolāciju un dažādas izolācijas membrānas. Nepilnīga jumta siltumizolācija ziemā veicina sniega kušanu uz jumta un pastiprinātu bīstamu lāsteku veidošanos. Ledus veidošanās uz jumta to pastiprināti noslogo un nereti saīsina tā kalpošanas mūžu, ledus arī var aizdambēt un saplēst jumta teknes.

Mūsu piedāvājumā klientam būs izvēle starp MONIER dakstiņiem, ETERNIT bezazbesta šīferiem, ONDULINE viļņotajām jumta loksnēm, kausējamajiem jumta materiāliem, kā arī iespējams pasūtīt profilēto metāla jumtu un bitumena šindeļus.

Kokmateriāli

Mūsu būvmateriālu veikalā ir iespēja iegādāties dažādus kokmaterialus, kurus ražo mūsu kokapstrādes cehā „DAKOKOKS” (vairāk informācijas par „DAKOKOKS” produkciju Jūs variet iegūt mūsu interneta mājas lapā, kā arī jautājot būvmaterialu veikalā). Jums ir iespēja izvēlēties gan uz vietas pieejamos kokmateriālus, gan pasūtīt savām vajadzībām tīkamos kokmateriālus, sākot ar grīdas dēļiem un līdz pat durvīm, un trepēm.

Apdares materiali

Apdares materiāli ir tie, kas veido telpas izskatu, dizainu un atmosfēru. Apdares materiāli ir krāsas, lakas, grīdas segumi, griesti, tapetas, flīzes, līstes un to papildprodukti. Šo visu Jūs droši variet atrast mūsu būvmaterialu veikalā un kosultēties par tiem ar mūsu konsultatiem. Liels apdares materiālu klāsts ir pieejams uz vietas veikalā, taču ja Jūs vēlaties individualitāti un unikālu dizainu, šādā gadījumā ir iespējams pasūtīt tieši Jums kārojamo produktu.

Taču šis nav viss!

Klientiem tiek piedāvāts plāšs sortiments visiem pārējiem būvmateriāliem un citām saimniecības precēm:

 • Koksnes plāksnes;
 • Sausie maisījumi;
 • Celtniecības plēves;
 • Būvķīmija;
 • Būvstiprinājumi;
 • Santehnika;
 • Apkure;
 • Ventilācija;
 • Darbarīki;
 • Preces dārzam un mājai;
 • Higienās preces,
 • Kancelejas preces.

PAR VISIEM PAPILDMATERIĀLIEM, KAS IR NEPIECIEŠAMI, LAI MATERIĀLS PILDĪTU VISAS FUNKCIJAS UN BŪTU PILNĪGI NOKOMPLEKTĒTS, JAUTĀT MŪSU KONSULTATIEM/PROFESIONĀĻIEM.