"DAKO KOKS" guļbūvju ražošanas komandai ir pieredze dažādu veidu un sarežģītības objektu izgatavošanā un montāžā.

Vairāku gadu gaitā mēs esam uzbūvējuši gan roku cirstās, gan virpoto baļķu, gan frēzēto baļķu pirtis, viesu namus, lapenes un citas ēkas. Katram veidam ir savas īpašības un priekšrocības.

Roku cirsta guļbūve izskatās dabiski un tradicionāli. Tās  izgatavošanai netiek ierobežoti baļķu diametri, virsmas apstrāde ar cirvi vai ēveli nebojā virskārtas koksnes struktūru un līdz ar to nesamazina koksnes dabisko izturību pret ārējās vides graujošo iedarbību. Roku cirstās guļbūves ir krietni dārgākās par citiem veidiem. Meistaru pieredzei un prasmei ir ļoti lielā nozīme, lai koka būve priecētu saimnieku, nevis sagādā nepatīkamas un negaidītas rūpes ēkas ekspluatācijas laikā.

Virpoto baļķu būve ir lētākā, ar zināmu garantētu kvalitāti (īpaši baļķu kontakta vietās), ātri izgatavojama. Sienas tādai  ēkai ir līdzenas, kas ļoti atvieglo instalācijas un apdares darbu gaitu un samazina izmaksas, salīdzinot ar roku cirsto ēku. No trūkumiem var pieminēt estētiskumu (cilvēkiem, kuri par guļbūvi uzskata tikai roku cirstu), nedaudz samazinātu virsmas spēju pretoties UV-staru un mitruma iedarbībai. Kaut gan mūsdienās gandrīz 100% virsmu tiek apstrādātas ar dabiskām vai mākslīgajām vielām, kas pasargā koksni no saules, ūdens, uguns, sēnītēm, kukaiņiem un iedot koksnei nepieciešamo krāsu un toni.

Frēzēto  baļķu guļbūve tiek izgatavota no sausām brusām, kuras pēc žāvēšanas tiek nofrēzētas lai nodrošināt ģeometriski precīzu formu, īpaši savienojuma vietās. Ja apaļiem baļķiem faktiskais sienas biezums (kas nodrošina siltuma izolāciju)  sastāda  ne vairāk 60% no baļķu diametra, tad frēzētai brusai tas ir 100% no brusas platuma. Žāvēto zāģmateriālu izmantošana samazina ēkas nosēšanas laiku un darbu apjomu, kas saistīts ar šo, tikai guļbūvēm raksturīgu parādību.